Koh Samui – osa 1, Fisherman Village

Otsustasime sel aastal minna Koh Samuile, mitte Phuketisse, sest oleme Phuketis juba 2 korda käinud. Koh Samui on mul reisi nimekirjas olnud juba pikemat aega ka.

Koh Samui asub Bangkokile lähemal ja Phuketist hoopis teisel pool. Koh Samui on natuke suurem kui Muhu saar, seal elab ca 70 000 inimest ja aastas käib läbi 2,7 miljonit turisti. Päris crazy statistika minu arvates.

Lennud

Jätkan siis sealt, kus Abu Dhabi jutuga pooleli jäin. Tulime Abu Dhabist Etihad Airwaysiga Bangkoki. Lend kestis 6h. Mulle isegi meeldis, et saime siia reisi jupitada. Bangkoki jõudsime õhtul hilja, kell 00. Üsna tükk aega läks ka passikontrollis ja oma pagasit oodates. Sealt edasi võtsime takso ja sõitsime meile juba tuttavasse lennujaama lähedal olevasse hotelli – Park Nine. Saime kuskil kella 2 paiku magama ja hommikul kell 7 oli äratus, sest kell 10 läks lend Koh Samuile.

Koh Samuile lendab vaid üks lennufirma – Bangkok Airways. See oli nii kallis võrreldes lendudega Phuketile. Kolmele lennupiletid maksid edasi-tagasi 800 eurot, Phuketisse saab edasi-tagasi Bangkokist 200-300 euroga, vahel isegi veel odavamalt. Ma isegi mingi hetk mõtlesin, et kas ikka läheme Koh Samuile, kuna tundus nii mõttetu siselendude eest veel 800 eurot maksta. Saaks selle raha kohapeal kulutada või parema hotelli võtta. Lõpuks ikkagi otsustasime, et kuna pole käinud ja tahtsime ära käia, siis nutsime ja maksime 😃.

Koh Samuil on väga cute väike lennujaam, üsna sarnane El Nido lennujaamale Filipiinidel. Selline avatud ja lahtine, katus on peal, aga seinu väga ei ole 😃.

Hotell

Lennujaamast võtsime takso, et sõita hotelli. Taksodega pidevalt ringi sõita, siis kerib taksokulu lõpuks üsna suureks. Vahet pole kas sõidad 1 km, 5 minutit või 20 minutit, ikka on sõit 300-500 bahti (9-15€). Neljaks tunniks takso võtta oli 2000 bahti. Auto- ja rollerirent on rahaliselt mõistlikum, aga ainult sellisel juhul, kui tahad kohalikus liikluses ise sõita. No teate küll, Aasiale kohane liikluskaos ja valepidi liiklus ka 😃. Teised eestlased sõitsid siin küll ja neile meeldis ka.

Meie esimeseks hotelliks oli Holiday Inn Resort Samui.

Mängutuba

Hotellis oli päris suur laste mängutuba, lastele eraldi mänguväljak ja lastebassein ka. See oligi üks põhjuseid, miks me selle hotelli kasuks otsustasime. Pildid nägid ilusad välja, lapsele piisavalt tegevusi ja arvustused olid ka head.

Mult küsiti ka, et miks ma lapsega reisimisest rohkem ei kirjutanud Abu Dhabi postituses. Kui päris aus olen, siis pole enam nagu midagi kirjutada 😃. Ta on nii chill reisikaaslane, saab endaga lennukis ja igal pool täitsa kenasti hakkama, ainult vahel vihastab meie peale😃.

Mängutoas toimusid pidevalt mingid üritused ka. Laps osales endale T-särgi tegemise töötoas ja pani kohe uue T-särgi selga ka. Samuti olid mõnel õhtul laste filmiõhtud.

Hotellituba

Ka hotellituba oli piisavalt suur ja viisakas. Ma veel mõtlesin, et wow ma ei nurisegi millegi üle ja täitsa hea oli seal olla. Tavaliselt ma ikka midagi leian mille üle nuriseda – kehvasti koristatud, halvasti remonditud, liiga vana, umbne õhk või muud taolist.

Toidud

Hotelli hommikusöök ja restoranitoidud maitsesid väga hästi, valik oli suur ja hinnad olid mõistlikud. Eriti meeldis see, et lapse toit oli tasuta, kui kumbki meist tellis endale söögi. Seega me sõime päris palju hotellis, kuna toidud olid maitsvad ja tema sai tasuta.

Väga tore oli ka see, et meie palvel tehti lapsele laktoosivabasid pannkooke. Ja muid toite saime ka tellida tema jaoks nii, et piimatooted jäeti välja.

Olime selles hotellis 5 ööd ja kahetsesin pärast, et rohkem ei võtnud, sest mulle tõesti meeldis see.

Fisherman Village

Hotell asus Fisherman Village piirkonnas. Ranna (Bo Phut beach) ääres promenaad, kus olid erinevad poekesed ja kohvikud ning pidev melu. See oli väga mõnus kant, meile väga meeldis.

Seal toimus ka ööturg, kus õhtune melu kruttis end ikka käima. Küll aga mitte nii hullult, kui nt Phuketis Patongis või Koh Samuil Chawengis.

Toidukohtadest veel, kus me käisime ja mis meeldisid olid Coco Tam’s ja Beach Coconut Bowls. Coco Tam oli meie hotellist üle tee, Coconut Bowls veidi kaugemal. Coco Tam’sis oli õhtuti muusika ja tuleshow. Seal tuli isegi oodata, et lauda saada. Päevasel ajal oli rahulikum. Pitsa maitses seal täitsa hästi.

Beach Coconut Bowlsis olid head avokaadovõikud ja acai kausid. Nende miinuseks oli see, et nad olid ainult kella 16ni lahti.

Ilm

Ainuke asi, mille osas ma nurisen Koh Samui saare osas, on muutlik ilm. Ma ei tea, kas see on kogu aeg nii, on kuidagi jaanuarikuu eripära või on lihtsalt teistsugune aasta. Kui me kohale jõudsime, siis oli palju pilves ilma ja sadas ka. Oli küll soe 27-28 kraadi, aga basseinivesi ei olnud nii soe, et seal pikalt vedeleda. Mõnus oli muidugi see, et kuna polnud nii kuum, siis ei olnud ise kogu aeg higine ka.

Phuketiga võrreldes – ma olen kaks korda Phuketis käinud, seal on kogu aeg olnud päike, vihma pole üldse saanud. Ühel korral käisin märtsis ja teisel korral jaanuaris. Võib-olla on varasemalt lihtsalt vedanud ilmaga, aga kuidagi ma olin Taisse tulles kindel, et vähemalt ilma peale saab loota 😃. Mul selleks päris puhkuse tunde tekkimiseks ikka päikest vaja.

Kuna meil hotell oli nii normaalne, siis ma ennast väga palju segada ei lasknud sellest, et ilm ei olnud perfektne (minu ootustele vastav 😃).

Viimasel hommikul enne äraminekut märkasin, et nad hakkasid rannas mingeid valle ehitama. Ilmaennustuse järgi tundus, et suurem vihm on tulekul ja tundus, et nad valmistusid selleks. Selline tegevus ei olnud ainult meie hotelli juures vaid sama rannariba peal ka mujalgi. Korraks võttis jahedaks, aga samas kui nad teaksid, et midagi suuremat tulemas, siis palutaks turistidel toas püsida, seega vast tavapärane tegevus enne suuremat vihma lihtsalt.

Eesmärk teha mitte midagi

Me sellele puhkusele ei teinud meelega mingit hullu tihedat tegevuste ajakava. Kuna sügisperiood Eestis oli nii intensiivne, siis tahtsime lihtsalt niisama passida ja mitte midagi teha. Otses mõttes ainult vedeleda. Leppisime kokku, et mingeid kindlaid plaane päevade ja kellaaegadega ei tee, vaid vaatame jooksvalt kohapeal, kuidas tujud ja tunded on. Ja suur osa reisist kujuneski välja nii, et me ainult vedelesime ja sõime. Käisime Fishermanis jalutamas ja veetsime poisiga aega mängutoas ja bassus.

Kes lootis, et siit tuleb nüüd hea ülevaade, milliseid koski ja kivisid Samui saarel vaatamas käia, siis kahjuks pean pettumuse valmistama, et sellist väga aktiivse puhkuse ülevaadet siit ei tulegi. Ma olen üritanud endast seda “pean uues kohas iga nurgataguse ära vaatama” mõtteviisi välja juurida ja see puhkus on päris hästi õnnestunud lihtsalt olemine, hetke nautimine ja passimine. Ilmselt on asi ka selles, et olen Tais juba mitu korda käinud ja eks see kogu olustik on siin igal pool üsna sarnane.

Kirjutasin selle jutu juba Tais olles valmis, aga ei jõudnud kuidagi postitamiseni. Ma nüüd üritan kiiremas korras ka teised postitused ära teha, sest muidu argielu sööb jälle kõik aja ära ja jõuan viimaste postitustega valmis alles aprillis nagu eelmine aasta 😃. Mulle meeldib värskelt kirjutada, siis on emotsioon palju erksamalt meeles.

Kokkuvõttes võin öelda, et meile väga meeldis Fisherman Village piirkond ja kui mingil põhjusel peaksime uuesti Koh Samui saarele tulema, siis tuleks siia tagasi küll. Samuti jäime väga rahule selle hotelliga, kus peatusime.

Lõpetuseks väike video seiklustest Fisherman Villages. Järgmisena tuleb postitus meie veedetud ajast Bang Raki piirkonnas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *